Lekkoatletyka dla każdego - w lubuskim.

Lekkoatletyka dla każdego w województwie lubuskim !!!

Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Pokazujemy lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności.  Młodych lekkoatletów prowadzą wykwalifikowani trenerzy współpracujący z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dlatego zakładamy, że spośród tysięcy dzieci biorących udział w programie Lekkoatletyka dla każdego! wyłonimy tych najzdolniejszych. Nadzorujemy ich szkolenie od najmłodszych lat, po to aby jako seniorzy osiągali pełnię swoich możliwości i z sukcesem reprezentowali Polskę na światowych arenach. Zaangażowanie Partnera Strategicznego, firmy Nestlé Polska, pozwala nam również popularyzować wiedzę o prawidłowym odżywianiu.

Lekkoatletyka dla każdego! realizowana jest od 2014 roku. Obecnie program obejmuje 788 grup treningowych w gimnazjach, klasach IV-VI oraz I-III szkoły podstawowej w całej Polsce. Zajęcia ruchowe z klasami I-III prowadzone są od początku 2018 roku  przez 171 trenerów. Na poziomie klas IV-VI zatrudnionych zostało natomiast 420 trenerów.

Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów: firmy Nestlé Polska i PKN Orlen wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne.

W Lubuskiem pracuje dwudziestu ośmiu trenerów i koordynator, dziewięciu trenerów w departamencie sportu wyczynowego GSP i GSU ), ośmiu pracuje z klasami I-III i dwunastu trenerów w klasach I-VI w szkołach podstawowych. Niebawem postaramy się przedstawić sylwetki trenerów i lokalizacje, w których pracują.

...a może Twoja pociecha chciałaby rozpocząć przygodę z Królową sportu, jeśli tak zachęcamy do kontaktu z koordynatorem, który wskaże najbliższą lokalizacje dla Twojego dziecka i przekaże kontakt do trenera prowadzącego.

ZAPRASZAMY !!!

Adam Kaczmarek - koordynator programu Lekkoatletyka dla Każdego w województwie lubuskim.

Tel. 696 239 735

@ - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Back to Top