ZGŁOSZENIA

zgloszenia

  Kalendarz

kalendarz

  Wyniki

kalendarz

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych

Sukcesy w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnychi Gratulujemy i Kibicuejmy.

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce.

W dniach 18-21 lipca 2019r. odbyły się międzynarodowe zawody World Para Athletics Grand Prix w Bydgoszczy połączona z 47 edycją Mistrzostw Polski. Ta prestiżowa impreza sportowa po raz pierwszy odbywała się w Polsce, udział wzięło 500 zawodników z 35 krajów. Dla organizatora; Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” był to generalny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy niepełnosprawnych, które odbędą się w czerwcu 2020 roku również na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Uczestniczyła w zawodach 7-osobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra podopieczni Jerzego Walczaka i Ewy Zielińskiej.
Sukcesem i miłym zaskoczeniem podczas tych Mistrzostw jest wynik osiągnięty przez Pawła Sucheckiego, który w skoku w dal zajął I miejsce osiągając odległość 3,99m w grupie startowej T-35 zyskując tym samym 895 punktów rankingowych. 
Natomiast w kolejnej konkurencji - biegu na 100 m uplasował się tuż za podium zajmując IV pozycję wynikiem 16,91.
Kolejnym medalistą Mistrzostw Polski jest Michał Krajda startujący w grupie T-11 – zawodników niewidomych wraz z przewodnikiem Michałem Majewskim, którzy w biegu na 200 m zajęli III miejsce z czasem 28,66s., biegu na 100 m. uplasowali się na IV pozycji osiągając czas 13,36s. 
Dobrze rokującymi na przyszłość wynikami może pochwalić się również Natalia Pawlak, która w pchnięciu kulą w grupie startowej T/F-37 osiągnęła rezultat 6,03 m i zajęła IV miejsce oraz V miejsce w skoku w dal z rezultatem 2,83m. 
Wartym zauważenia jest również występ Dawida Sykały który w rzucie oszczepem 
w niezwykle silnej grupie F-57 zajął VI miejsce 15,67. 
Pozostali zawodnicy naszego stowarzyszenia: Marcin Janus, Nikodem Prządka, Roman Plech uplasowali się na dalszych pozycjach w konkurencjach rzutowych, aczkolwiek dla dwóch ostatnich zawodników był to debiut na tak ważnej imprezie sportowej więc łączymy 
z nimi duże nadzieje na przyszłość. 
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom osiągniętych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: Ewa Zielińska 
ZSR ”Start” Zielona Góra

Back to Top