kalendarz

Wyniki

kalendarz

XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubuskie 2019

W dniach 10-12 lipca br.na stadionie POSiRu Poznań-Golęcin rozegrano finałowe zawody XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubuskie 2019. Reprezentacja województwa lubuskiego składała się z 30 zawodniczek i 14 zawodników i zdobyła 177,5 pkt zajmując VIII miejsce w punktacji województw. Uważamy iż był to dobry start . Złote medale zdobyły: Alicja Kaczmarek z ALKS AJP Gorzów w biegu na 400m ppł (trener Tomasz Saska) oraz Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów w biegu na 400m (trener Sebastian Papuga). Srebrne medale zdobyli: Weronika Bajor z ULKS Uczniak Szprotawa w rzucie oszczepem (trener Grzegorz Biłan), Julia Wyrwas z LKS Lubusz Słubice w skoku wzwyż (trener Edward Czernik), Paulina Polańska LKS Lubusz Słubice w rzucie dyskiem (trener Oleg Pachol) oraz sztafeta żeńska 4x400m ALKS AJP Gorzów w składzie Wiktoria Markowska, Julia Świrbutowicz, Olga Rzeszewska i Alicja Kaczmarek. Brązowe medale zdobyli: Kornelia Sura ALKS AJP Gorzów w pięcioboju (trener Tomasz Saska), Olga Rzeszewska ALKS AJP Gorzów w biegu na 200m (trener Tomasz Saska), Lilianna Młynarczyk MKST Astra Nowa Sól w biegu na 3000m (trener Ryszard Biesiada), Wiktoria Szymankiewicz ZLKL Zielona Góra w skoku w dal (trener Sławomir Landyszkowski), Jakub Klimiuk LKS Lubusz Słubice w skoku wzwyż (trener Edward Czernik). Zawodnicy ustanowili 21 rekordów życiowych. W punktacji Klubowej 11 miejsce ALKS AJP Gorzów 46pkt., 14 miejsce ZLKL Zielona Góra 42,5pkt, 31 miejsce LKS Lubusz Słubice 30pkt., 43 miejsce MLKS Agros Żary 18pkt. Sklasyfikowano zawodników z 222 Klubów. Gratulacje dla zawodników i trenerów.